Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu

V neděli 16. 8. se na Jeleních Vrších uskuteční další akce šumavského folklorního festivalu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu.

Již dopoledne po desáté hodině "rozbalí" folklorní soubor Libín-S Prachatice svůj stánek s občerstvením.

Vlastní program začne o půl dvanácté u horního portálu plavebního tunelu (GPS48.8191975N, 13.8729094E) přivítáním plavebního ředitele, který předá slovo vypravěčce a pohádkové babičce Heleně Svobodové. Její pohádky z obou stran Šumavy budou vystřídány melodiemi muzikantů z kapely folklorní souboru Libín-S Prachatice.

O půl jedné se diváci, posluchači, plavební ředitel, muzikanti i pohádková babička se přesunou k hlavnímu pódiu na Jeleních Vrších (GPS48.8152628N, 13.8814664E). Tam se v jednu rozezpívá a roztančí folklorní soubor Libín-S Prachatice. Na pódiu je vystřídá, hned jak dorazí, dolnorakouský folklorní soubor Stodltaunza Althöflein.

Tyhle dva soubory se poznaly před třemi lety daleko oceánem na mezinárodním folklorním festivalu FolkFest Murfreesboro ve státě Tennessee v USA. Podruhé se uvidí na Jeleních Vrších.

Od půl třetí by měla začít pod lesovnou na Jeleních Vrších (GPS48.8142011N, 13.8807836E) ukázka plavení dříví. Plavební ředitel vydal 8. srpna 2015 svůj šestý letošní plavební rozkaz:

Plavební rozkaz č.6/2015

k provedení ukázkové plavby dříví

Nařizuji tímto provést ukázkovou plavbu dříví v neděli dne 16. srpna 2015 na Jeleních Vrších.

Plavbu nařizuji provést od lesovny na Jeleních Vrších zhruba 50 sáhů za hranicí prvního a druhého úseku po potok Hučice cca 20 sáhů před sáhovým kamenem 34.

Splaveno bude zhruba 1/2 sáhu dlouhého a 1/2 sáhu palivového dřeva.

Nařizuji dále, aby se k plavbě dostavil v dostatečném počtu plavební personál s potřebným nářadím.

Nástup personálu bude o půl třetí hodině po poledni.

Plavebnímu personálu i případným divákům nařizuji, aby se chovali dle mých rozkazů a dbali všech bezpečnostních opatření, aby nedošlo ke ztrátám na životech či úrazům.
Hynek Hladík, plavební ředitel

Dáno v Prachaticích dne 8. srpna LP 2015.

Je třeba ovšem upozornit, že vzhledem k dlouho trvajícímu suchu a nedostatku vody může být ukázka plavení dříví omezena resp. i zrušena.

Před třetí hodinou pozve kapela Libín-S plavce i diváky opět pódiu. První vystoupí Rakušané, budou je střídat Libíňáci.