Atletické medailové žně pro Atletiku Jižní Město

Na Městském stadionu v Plzni Skvrňanech se v termínu 15.-18. června 2015 potkali ti nejlepší mladí atleti z celé České republiky v kategoriích žactva a mladšího žactva na Hrách VII. Letní Olympiády dětí a mládeže 2015.

Soutěžili v 18 sportovních odvětvích, za účasti více než 2 500 mladých sportovců, v průběhu čtyř dnů o olympijské medaile a úspěšnost krajských výprav.

Do nominace hl. m. Prahy se dostali čtyři naši mladí atleti a atletky z oddílu Atletika Jižní Město.

Jejich vystoupení v atletických soutěžích bylo vskutku impozantní. Výrazně přispěli k úspěchu pražské reprezentace, která získala 13 medailí, z toho plnou polovinu získali naši atleti a atletky, když vybojovali celkem šest individuálních medailí, nepočítaje v to podíl na českém rekordu žákyň ve sprinterské štafetě 4x60 metrů.

ČTYŘI OLYMPIJSKÁ ZLATA NAŠICH ATLETEK

ANNA KERBACHOVÁ získala zlatou olympijskou medaili v běhu na 60 metrů v nejlepším českém výkonu žákyň 7,70 s, když potvrdila svoji dominanci na nejkratším sprintu, druhé olympijské zlato přidala v dálce za výkon 540 cm.

TEREZA ELENA ŠÍNOVÁ dosáhla na olympijské zlato v běhu na 100 metrů překážek v čase 14,39 s, když v rozběhu vytvořila nejlepší český výkon 14,27 s. Do své sbírky přidala olympijské stříbro ve sprintu na 60 metrů časem 7,79 s a veze si i výrazné zlepšení ze semifinále časem 7,75 s.

JAN PATKA překvapil v hodu oštěpem šestimetrovým zlepšením osobního rekordu a výkonem 52,66 m získal málo očekávané olympijské stříbro.

Petr NOVÁK jako jediný zástupce v kategorii mladších žáků nezůstal vůbec pozadu. V běhu na 800 metrů zlepšil své maximum o čtyři vteřiny a časem 2:16,68 s byl dekorován bronzovou medailí.

Zlatou tečku za Olympiádou udělala děvčata výběru Prahy v závěrečné štafetě 4x60 metrů.

Za velmi nepříznivých podmínek se přičinilly o vytvoření českého rekordu kvarteta žákyň

TEREZA ELENA ŠÍNOVÁ a  ANNA KERBACHOVÁ. Nový rekord má hodnotu 29,16 s.

Je skutečností, že naši závodníci z oddílu Atletika Jižní Město, ověnčení medailovým leskem, byli nejúspěšnějším oddílem v atletické části Olympiády.

Kompletní výsledky: www.atletika.cz, www.lodm.cz