PŘEBORNICKÉ MEDAILOVÉ ZISKY ODDÍLU ATLETIKA JIŽNÍ MĚSTO

Za tropického vedra proběhl na stadinu Spartaku Praha 4 na Děkance ve dnech 5.-6. června 2015 dvoudenní Přebor Prahy pro kategorie žactva a dorostu.

Mladí atleti a mladé atletky z oddílu Atletika Jižní Město zaznamenali doslova nevídanou úspěšnost, když získali 21 medailí, z toho 9 kovů nejcennějších. V kategorii žactva se zařadili po boku SK ZŠ Jeseniova na samotné čelo v počtu nejcennějších medailí, před renomované oddíly USK, Dukla, Olymp a všechny další.

V konkurenci nejsilnějšího pražského atletického mládežnického regionu v ČR je to až obdivuhodný úspěch mladých atletů z oddílu, který teprve před dvěma lety nastartoval svoji činnost.

Činily se především žákyně, které zásluhou Anny Kerbachové (3 zlaté) a Terezy Šínové (2 zlaté

a stříbrná) stanuly na samotném vrcholu mezi medilistkami. Žáci Jan Patka a Petr Vacátko se zařadily také mezi zlaté medailisty, pozadu nezůstala ani Patricie Burajová a Filip Brom, oba zlatí v dorostenecké kategorii.

Všichni zlatí medailisté se mohli radovat i z lesku méně třpytivých kovů. Na ty dosáhli další, např. Ondřej Horejš dokonce dvakrát stříbrný, Linda Dufková, Petr Dudy, Anna Kneselová. Zapomenout nelze ani na dvě stříbrná štafetová kvarteta.

Trpělivá a systematická dvouletá práce pod odborným trenérským vedením přináší své ovoce a úspěšnost mladých atletů z oddílu Atletika Jižní Město nejen na pražské úrovni, jako v tomto případě, ale ani na celorepublikové není v atletickém prostředí už žádným překvapením.

Více na: www.atletikajm.cz