ŽÁKYNĚ ZŠ POŠEPNÉHO VÍTĚZKAMI REPUBLIKOVÉHO FINÁLE

Nejúspěšnější atletické školní týmy z krajských kol z celé České republiky se sjely 2. června do Jablonce nad Nisou na 47. ročník Republikového finále Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou.

Soutěž probíhá ve čtyřech kategoriích, naše mladé atletky ze ZŠ Pošepného si vybojovaly postup jako vítězky krajského kola v kategorii mladších žákyň.

Děvčata z oddílu Atletika Jižní Město, tvořící páteř družstva, si vedla nadmíru úspěšně. S celkovým bodovým ziskem 6.498 bodů ve velké konkurenci přesvědčivě zvítězila o rekordních 564 bodů a byla slavnostně dekorována.

Žákyně ZŠ Pošepného pod vedením pana učitele Patky příkladně reprezentovaly školu i Prahu 11, když dosáhly na nejvyšší ocenění jako jediný pražský tým a vůbec historicky jako první školní tým z Jižního Města.

Dominantní roli v týmu sehrála Tereza Elena Šínová, která vyhrála své dvě disciplíny 60 metrů a dálku a navíc byla oceněna za nejlepší výkon ze všech kategorií. Tučný bodový zisk přinesla také Linda Dufková. O cenné vítězství se přičinily Iveta Dufková, Adéla Nela Šínová, Kateřina Eliášová.

Za družstvo dále startovala Tereza Hloušková, Lucie Straková a Kateřina Hošková.

Tento historický úspěch je dalším konkrétním důkazem příkladné spolupráce mezi školou a atletickým oddílem.