Prázdninová výluka linky C metra v úseku Kačerov – Háje

V souvislosti s připravovanou výlukou provozu metra na lince C v úseku Kačerov - Háje, která proběhne od zahájení provozu v sobotu 4. 7. do ukončení provozu ve čtvrtek 16. 7. 2015, připravil DP pro cestující následující informační opatření:

Budou vydány informační letáky v několika typech v celkovém počtu cca 25.000 kusů. K dispozici budou jak ve stojanech drátěného programu ve stanicích metra, tak třeba i ve vozech povrchové dopravy nebo v informačních vitrínách ve stanicích metra.

Od soboty 4. 7. do středy 8. 7. 2015 (o víkendu cca 9.00 – 19:00 ve všední dny cca 6:30 – 19:30 hod.) bude u uzavřených stanic metra a v jejich bezprostředním okolí nasazeno cca 10 informátorů v reflexních vestách, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím (nejen v češtině, ale i v angličtině) s aktuálním dopravním spojením. Informátoři budou také vybaveni zmiňovanými informačními letáky pro cestující. Informátoři budou na koncích vyloučeného úseku (Kačerov, Háje) k dispozici cestujícím po celou dobu výluky tzn. do 16. 7. 2015 v časech zmíněných výše.

Již od 1. července bude na připravovanou výluku upozorňovat také hlášení ve stanicích metra a hlásit se bude i během výlukové akce. Od pondělí 29. června se také objeví ve stanicích metra na stojanech informační plakáty se základními informacemi o připravované výluce a k dispozici cestujícím budou také v průběhu výluky. 

Pro informace týkající se vždy konkrétního místa určení bude připraveno cca 50 informačních tabulí se schematickým nákresem a základními textovými informacemi v češtině i angličtině.