Dny pro Zemi na Toulcově dvoře 2015

Den Země je mezinárodním svátkem ochrany přírody a životního prostředí,  tradičně si ho připomínáme 22. dubna. Formou nejrůznějších akcí jej slaví  již více než miliarda lidí na celém světě.

Na Toulcově dvoře budeme tento svátek slavit letos  již po dvacáté, ale bude to tentokrát trochu jinak. Místo jedné velké sobotní akce jsme pro Vás připravili celou řadu akcí menších, které budou probíhat od 22. dubna do 6. května, tedy celých patnáct dní.

První akce se jmenuje Hrátky s vodou a  je určena především dětem. V rámci Dne otevřených dveří ukážeme zvídavým návštěvníkům celý areál Toulcova dvora. Ty z Vás, kteří rádi přiloží ruku k dílu, zveme na velkou úklidovou brigádu spojenou s posezením u ohně a opékáním špekáčků. Milovníci přírody si jistě nenechají ujít tradiční Vítání ptačího zpěvu v Satalické oboře a přednášku o životě vlků. Pěkným zážitkem bude jistě i setkání se zvířátky a hlavně mláďaty z naší farmy na akcích Zvířátkové odpoledne a Křtiny mláďat.

S Vašimi dětmi a s námi můžete vyrazit do přírody na Mateřídouškový výlet za dobrodružstvím, tentokrát do Českého krasu. Rodiče, kteří uvažují o docházce svých ratolestí do ekologicky zaměřených školek, zveme na exkurze do Mateřské školy Semínko a její lesní třídy Lesníček.

Výčet všech akcí pořádaných v rámci Dnů pro Zemi tímto zdaleka nekončí - můžete si přijít vyrobit ptačí budku, vyzkoušet točení na kruhu, ochutnat dobroty připravené z jedlých divokých bylin, zjistit, co se skrývá pod pojmem komunitní zemědělství, hravě a tvořivě se setkat s kameny, navštívit s námi a naším včelařem tajuplný svět včel a mnoho a mnoho dalšího. Dny pro Zemi zakončíme setkáním s odborníkem na život našich obojživelníků a poslechem romantického večerního žabího koncertu v našem mokřadu.

Kompletní program naleznete na  webových stránkách www.toulcuvdvur.cz, případně v  Infocentru.

Pojďme tedy oslavit svátek naší krásné planety společně!