Senioři i děti budou plavat levněji

Školáci a předškoláci z Jižního Města, ale také senioři z této městské části, budou od září navštěvovat bazénovou halu v novém sportovním komplexu Jedenáctka VS za zvýhodněné vstupné.

 „Nabídka bazénových částí areálu Jedenáctky VS je od začátku zaměřená zejména na obyvatele Jižního Města. Neměli jsme ambice soutěžit s jinými pražskými aquaparky a přetahovat se s nimi o návštěvníky. Chtěli jsme bazén pro občany Prahy 11. Nyní, když se to konečně podařilo, bychom si přáli, aby jej navštěvovalo co nejvíc lidí, včetně malých dětí a seniorů,“ uvedl starosta Dalibor Mlejnský.

Hodinové vstupné pro kurzy plavání, určené dětem z mateřských škol, činí 90 korun. Pokud budou mít rodiče zájem, zaplatí po 1. září 60 korun za dítě a lekci, zbytek uhradí městská část. Ta zajistí také prostřednictvím Jihoměstské majetkové dopravu.  

V „domácím“ prostředí se budou učit plavat také děti ze základních škol. Provozovatelé bazénu nabídli zvýhodněný tarif pro školáky z Jižního Města. Městská část zajistí také dopravu za symbolické jízdné.

Zvýhodněné vstupné připravuje Praha 11 i pro své seniory. Od září zaplatí za návštěvu bazénové haly jedenáct korun. Podmínkou je trvalý pobyt na území Jižního Města a nejméně 65 let věku. Senior vyplní na kontaktním místě jednoduchý formulář s kolonkami na jméno, adresu a věk. Na jeho základě pak za jedenáct korun získá jednorázovou vstupenku do bazénu v areálu Jedenáctka VS na hodinu plavání.

cis