Na opravu mateřinky v Janouchově požádá městská část o dotaci

Městská část Praha 11 zahájí na podzim opravu mateřské školy v Janouchově ulici. Dvě z pěti budov mateřinky jsou kvůli nevyhovujícímu stavu prázdné. Jižní Město přitom potřebuje volná místa pro své nejmladší obyvatele.

 „Přestože jsme za poslední roky vytvořili tisícovku nových míst v mateřských školách, pořád se rodí další děti a my potřebujeme další místa. Rekonstrukcí MŠ Janouchova chceme zvýšit kapacitu našich předškolních zařízení,“ uvedl starosta Dalibor Mlejnský s tím, že oprava přinese 112 nových míst.

Městská část se v souvislosti s opravou školky v Janouchově ulici uchází o dotaci z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy z programu Rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol zřizovaných územně samosprávními celky. Od ministerstva by mohla dostat až třicet milionů korun, ve stejné výši  by pak mohl přispět magistrát. Po odečtení DPH by tak mateřinka přišla městskou část na patnáct milionů korun. První etapa prací by měla trvat půl roku, druhá až deset měsíců.

Ve dvou pavilonech mateřské školy jsou nyní čtyři třídy. Využívá se také hospodářská budova v pavilonu „C“. Prázdné objekty A1 a B 1 jsou však ve špatném stavu: je narušená statika, náspy pod objekty se trhají a narušují podlahy v patrech. Také obvodový plášť se musí opravit. Předpokládá se, že se půjde do deseti metrů podloží, jehož stav posoudí geolog a statik.

Přestože využívané budovy jsou v provozu, rekonstrukce je čeká také, jen méně zásadní. Počítá se s výměnou kanalizace, opravami obvodového pláště, teras a schodišť a dalšími pracemi, včetně rampy pro bezbariérový přístup.

cis