Praha 11 nabídla příměstské tábory i dětem z Klokánku

Městská část Praha 11 nabídla pro nadcházející prázdniny dětem ze zařízení Klokánek v Láskově ulici, pečující o děti v krizových situacích,  zajímavý prázdninový program.

Mohou stejně jako děti z Jižního Města trávit volné dny letních měsíců na příměstských táborech. Ty už sedm let MČ Praha 11 nejen pořádá, ale také na ně jihoměstským rodinám přispívá. Nyní mohou stejnou výhodu využít i děti z Klokánku. „V Klokánku v Láskově ulici nalézají bezpečí děti ve složitých životních situacích. Uvědomujeme si, že přicházejí z různých koutů republiky. Ale žijí v naší městské části, některé i měsíce nebo roky, a tak sem také patří. Rozhodli jsme se proto, že jim nastavíme pro školní prázdniny stejné podmínky, jako mají všechny ostatní jihoměstské děti,“ uvedl starosta Dalibor Mlejnský. Informaci o tom, že městská část uhradí příspěvek i za děti z Klokánku, předal ředitelce zařízení ve středu.

Příměstské tábory pro děti od tří do patnácti let probíhají každoročně v červenci a srpnu. Příspěvek rodin na dítě je 200 korun na den, zbytek nákladů doplácí městská část. V částce je svačina, oběd, doprava a program. Děti se mohou účastnit výletů, zasportovat si, dobýt hrad i poučit se. Mohou přijít na jeden den i na týden či déle. Možnosti využívají každé prázdniny desítky rodin jihoměstských dětí, už nyní jich je přihlášených na devadesát.