Sbor dobrovolných hasičů Prahy 11 slaví 120 let

V neděli 27. dubna vás všechny zveme na akci pořádanou ku příležitosti 120. výročí SDH Praha 11 Chodov.

Dne 8. července 1894 svolalo obecní zastupitelstvo veřejnou schůzi, na které bylo rozhodnuto založit dobrovolný hasičský sbor. Obec Chodov ke zřízení dobrovolných hasičů vedlo několik požárů, které se odehrály na území obce.

Byla zakoupena přípřežní stříkačka, která byla deponována v kůlně zemědělské usedlosti p. Hráška. Pohotovostní koňskou přípřež zajišťovali za úplatu z obecní pokladny zemědělské usedlosti podle zpracovaných tabulek I. a II. pohotovosti. Jako spolková místnost sloužila dobrovolným hasičům restaurace hostince p. Černého v č. p. 28.

Od té doby dobrovolní hasiči v Chodově zažili mnoho událostí, prošlo jejími řadami mnoho členů a také spoustu techniky. Jednotka je dislokována na Praze 11 v Bohúňově ulici v prostorách bývalé blokové kotelny, kterou pro její potřeby zrekonstruovala Městská část Praha 11 v roce 2003. V současnosti jednotka disponuje moderní požární technikou CAS 24 IVECO, CAS 32 T 815 a DA Ford Transit.

U příležitosti 120. Výročí založení Sboru připravujeme ukázku hasičské techniky a práce složek IZS.

Akce se uskuteční v neděli 27. dubna 2014 mezi 13. a 17. hodinou na školním hřišti u Modré školy, v blízkosti stanice metra Háje. K vidění bude technika pražských dobrovolných sborů, Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy, Dopravního podniku a Správy železniční a dopravní cesty. Dále se na oslavách bude prezentovat Zdravotnická záchranná služba Ambulance Meditrans, Transhospital a Veterinární záchranná služba PETMEDIC. Svojí techniku přijede ukázat i Policie České republiky a Městská policie hl. m. Prahy.

120 let SDH

Dále budou k vidění ukázky vyprošťování z havarovaných automobilů, ukázka zadržení pachatele Policií České republiky a ukázka činnosti jízdního oddílu na koních Městské policie. Svou činnost také předvedou dobrovolní hasiči z Prahy 11 pomocí agregátu na lehkou pěnu. Tato atrakce je velmi oblíbená mládeží zejména pak v teplém počasí.

V rámci programu vystoupí také taneční skupina B-star Dance Company a také tanečnice z AT studio Domino.

V rámci doprovodného programu si děti mohou zaskákat na skákacím hradu, který zapůjčila firma Požární bezpečnost s. r. o. U prezentace Asociace dobrovolných záchranářů v centru mobilní prevence první pomoci budou mít děti možnost získat „průkaz malého záchranáře“ za absolvování výukového cyklu obsahující praktické i teoretické dovednosti. Malí i velcí se budou moci nechat zkrášlit metodou Airbrush. Občerstvení je v místě zajištěno a vstup na akci je zdarma.

Naše akce je připravována ve spolupráci s Městskou částí Praha 11 a panem starostou Mgr. Daliborem Mlejnským. Srdečně zveme všechny na naše oslavy.