Další etapa oprav školy K Milíčovu končí

Největší vzdělávací zařízení Jižního Města, Základní škola k Milíčovu, prošla další částí komplexní rekonstrukce.

Během oprav za bezmála 67 milionů korun bez DPH se dokončila výměna obvodového pláště hospodářského objektu, pavilonu C. Součástí prací byla kromě zateplení pavilonu také rekonstrukce varny s jídelnou. Škola tak prošla předposlední etapou celkové modernizace, která si vyžádala mnohamilionové náklady. 

„Všechny peníze byly vynaložené účelně. Ochránily zdraví našich dětí, zvýšily komfort jejich pobytu ve škole a zároveň znatelně snížily náklady na energie,“ uvedl starosta městské části Dalibor Mlejnský.

Devět pavilonů komplexu ZŠ K Milíčovu vyrostlo na jižním okraji Prahy v roce 1978. V učebnách se vzdělává 1440 dětí. Z původních budov prošla od roku 2003 většina nákladnou rekonstrukcí. Kvůli bezpečnosti školáků bylo nezbytné například odstranit stavební materiál s obsahem azbestu v lehkém obvodovém plášti pětipodlažních pavilonů A1 a A2. Bezpečnost dětí ohrožoval i tlak izolací na skla v oknech. Také izolační materiály z 80. let minulého století neodpovídaly současným požadavkům. Do objektů zatékalo, okna nešla otvírat. Začala se objevovat plíseň, která ohrožovala zdraví dětí.

Úřad nechal opravit obvodový plášť, fasády i střechy, vyměnila se okna, topení i osvětlení. Náklady na vytápění objektu se podařilo snížit na polovinu. Zřizovatel školy, tedy Úřad městské části, za ně ušetří ročně půldruhého miliónu korun. Od roku 2009 navíc vyrábí energii fotovoltaická elektrárna na střeše pavilonu A2.

Kromě hospodářského pavilonu zbývá opravit ještě budovu s tělocvičnami.