Školáci jeli za fotbalem na Julisku

Praha 11 vypravila ve středu odpoledne pět autobusů, obsazených školáky ze svých základních škol.

Kluci a holky jeli  na fotbal. Autobusy je dopravily na Julisku, kde se školáci podívali na čtvrtfinálový zápas Poháru České pošty mezi Duklou Praha a Spartou Praha. Kromě toho měli unikátní příležitost nahlédnout do zázemí klubu. A to všechno zadarmo, v režii městské části. „Zakládáme si na tom, že naše městská část zdůrazňuje význam sportu v životě člověka, a to od jeho nejútlejšího dětství. Sport podporujeme, včetně dětského a mládežnického. A informace jsou často tím prvním impulzem začít nějaký sport provozovat. Tak dětem informace nabízíme, třeba při návštěvě významného sportovního klubu,“ uvedl starosta Dalibor Mlejnský.

Děti se před stadionem sešly už v 15.00 odpoledne. Prohlédly si zázemí A týmu, socha Josefa Masopusta jim připomněla slavná období českého fotbalu, proběhly se po hrací ploše či si prohlédly VIP prostory a skyboxy. V 18.00 hodin začal zápas, po němž je autobusy zase rozvezly domů.

„Uvědomujeme si, že musíme děti motivovat k nějaké smysluplné činnosti, proto podporujeme sport, jak nejlépe to umíme. Za pozvání na Julisku si Dukla zaslouží velké poděkování, klub se dětem věnoval, mohly se seznámit se zázemím, viděly to, co za jiných okolností neuvidí. Věřím, že řadu z nich prostředí klubu nejvyšší třídy zaujalo a inspirovalo,“ uvedl starosta Dalibor Mlejnský.