Praha 11 vydává novou cyklomapu

Městská část Praha 11 začala připravovat vydání nové mapy cyklistických stezek a tras na Jižním Městě.

Publikace vyjde v květnu v nákladu 40 tisíc kusů a je třetí v pořadí. „Cyklisté potřebují aktuální informace, chtějí jezdit podle mapy, která co nejpřesněji zachycuje aktuální stav. A protože cykloturistiku i cyklodopravu na Jižním Městě podporujeme, rozhodli jsme se jim vyjít vstříc,“ vysvětlil starosta Dalibor Mlejnský.

Zatímco první dvě cyklomapy vyšly v měřítku 1:9000, nová bude o trochu méně podrobná, v měřítku 1:10000. „Chtěli jsme, aby se nám na stejný formát vešlo větší území, tedy nejen Praha 11, ale i část jejího okolí,“ uvedl Mlejnský.

Také barevnost se změní, nová cyklomapa respektuje moderní trendy. Bude obsahovat nejen trasy, stezky a doporučené cesty, ale také cíle, stojany, kritická místa a stoupání, zajímavosti, vyhlídky či rekreační plochy. Vydání 40 tisíc kusů cyklomapy bude stát 160 tisíc, včetně DPH.

Mapový průvodce po stezkách na Jižním Městě není jediným příspěvkem úřadu k rozvoji cyklistiky. Připravuje se například další etapa umisťování moderních, bezpečných stojanů v ulicích této části hlavního města. Zatím se jich před úřady, školami a dalšími veřejnými budovami i na jiných místech objevilo na šest desítek. O jejich umístění rozhodovali sami obyvatelé Jižního Města, a to v anketě.  

Městská část připravuje také novou koncepci cyklistické dopravy, vybudování cyklostezky podél Košíkovského potoka u nového sportovně rekreačního areálu Jedenáctka VS, zpracovává studii  propojení Prahy 11, Újezda, Křeslic a Průhonic či propagační jízdu do Dendrologické zahrady. Rozhodnutím zastupitelstva se stala součástí Asociace měst pro cyklisty. Jejími členy jsou obce, města a svazky, jejichž zástupci se věnují problémům spojeným s cyklistickou dopravou.