Praha 11 podpoří mladé sportovce

Desítkami tisíc korun podpořila Praha 11 středečním rozhodnutím radních provoz dalších sportovních zařízení na území Jižního Města. Mimo pravidelně podporovaných klubů a spolků v Praze 11 mimořádně uvolnila městská část také prostředky pro taneční klub Domino a tenisový klub.

„Jsme hrozně rádi, peníze použijeme pro novou choreografii, kterou připravujeme, tedy pro kulisy a rekvizity,“ uvedla trenérka AT Studia Domino Iva Bičišťová s tím, že nových choreografií je celkem třináct, čtyři ve stylu disko dance, zbývající street dance a discoshow.

Taneční klub patří k nejvýraznějším sportovním zařízením na Jižním Městě. Mezi dětmi jsou mistři světa, držitelé řady medailí, většinou nejcennějších. 

Praha 11 věnuje sportu a zejména sportovním klubům, vychovávajícím děti a mladé sportovce, značnou pozornost. Projekty Atletika do škol a Gymnastika do škol se pokouší přivést ke zdravému životnímu stylu stále více dětí. Podporuje sport všech kategorií i úrovní, a to jak příspěvky na provoz, tak podporou investic.

Před zahájením jsou například práce na opravě venkovního hřiště TJ Háje - Jižní Město, Handballclub v ulici K Jezeru. Loňským rozhodnutím zastupitelstva získali sportovci od městské části 700tisícový příspěvek na nový povrch „Původní hřiště je skoro třicet let staré a na hranici své životnosti. Celou akci však platit nebudeme, klub si na obnovu povrchu venkovního hřiště sehnal další peníze,“ uvedl starosta Dalibor Mlejnský.

Hřiště dostane nový polyuretanový povrch z EPDM granulátu. Ten pokryje celkovou plochu 1254 m2. Peníze bude městská část až do vyčerpání přidělené částky uvolňovat postupně, na základě předložených faktur o provedené práci. Na průběh prací bude městská část prostřednictvím svého zástupce průběžně dohlížet.

Šárka Cicvárková