Jihoměstští hasiči se stali prvními partnery projektu Tatra – nejlepší přítel hasiče

Výrobce automobilů TATRA TRUCKS zahájil podpisem memoranda o spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Praha 11 Chodov unikátní projekt Tatra – nejlepší přítel hasiče. Jihoměstší hasiči byli prvním sborem, který se ke spolupráci zavázal.

Prvenství zajistila chodovskému sboru zajímavá historie jejich vozu Tatra 815. Právě příběhy jsou první fází projektu. Jejich zveřejňováním se nápad dostane mezi veřejnost. Pokud se ukáže, že je životaschopný, mohou hasiči získat například odborné poradenství k provozu vozidel, konzultace s konstruktéry a dalšími odborníky nebo soustředění na továrním zkušebním polygonu pro řidiče-strojníky vozidel. Ve hře je například také nabídka náhradních dílů za sníženou cenu nebo v určité hodnotě zdarma.

Hasiči z chodovské jednotky spolupráci vítají. „Činnost v rámci jednotky vykonáváme ve svém volném čase jako koníček. Jediné, co nám umožňuje ji vykonávat i nadále, je všestranná podpora našeho zřizovatele, tedy městské části Praha 11. Její finanční možnosti jsou ale pochopitelně omezené. Proto jakékoli uznání a podpora, ať už hmotná či jiná, je velice vítaná a my jsme za ni vděční,“ dodal Košárek.

Ing. Šárka Cicvárková

Tisková mluvčí MČ Praha 11