Dům pro seniory dostal nový kabát

Do nového barevného a také teplého kabátu zabalila Praha 11 dům s pečovatelskou službou v Šalounově ulici. Šeď panelové budovy nahradily svěží barvy, od žluté a oranžové po zelenou.

Změna vzhledu však nebyla tím nejdůležitějším, co městská část rekonstrukcí sledovala; hlavním důvodem bylo snížení energetické náročnosti budovy a zvýšení komfortu života jejích obyvatel.

„Dělalo se celkové zateplení obvodového pláště, měnili jsme střešní krytinu a opravovali lodžie. Rekonstrukce budovy v Šalounově ulici je jednou z mnoha akcí, kterou děláme už téměř osm let z původního sídlištního komplexu na okraji Prahy příjemné město, se vším, co k tomu pojmu patří,“ uvedl starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský.

Oprava Šalounovy začala vloni v červenci, o pět měsíců později stavební práce skončily. Přišly na 25,5 milionu korun, včetně DPH. Souběžně vybudovala Praha 11 v zařízení pro seniory nový výtah, a to za necelého 3,5 milionu korun, včetně daně.

Domov senorů v Šalounově je jedním ze zařízení, o jejichž provoz se stará Jihoměstská sociální, a.s. V bytech žijí jednotlivci i manželské páry. Podle ředitele společnosti Jana Gabriela však nepotřebují jen uklizenou místnost, teplý oběd a televizi, ale zejména pocit, že jsou ještě užiteční, že s nimi společnost počítá. Proto se pro ně pořádají kulturní akce, za klienty dochází ergoterapeutka, ale také masér. Babičky a dědové se také pravidelně scházejí v kavárničce v přízemí, kde nejčastěji slaví životní jubilea.