Dejte si pozor na předvánoční kriminalitu

Prosinec je každý rok v policejních statistikách zapsán jako měsíc se zvýšeným počtem útoků zlodějů na majetek nakupujících.  

Naše hlavní město v tomto období láká tisíce pražanů, mimopražských i zahraničních návštěvníků na předvánoční nákupy, neopakovatelné zážitky, doprovodný program a atmosféru vánočně vyzdobené metropole. Praha v předvánočním období působí jako velký magnet, který přitahuje také všechny „nekalé“ živly a především zloděje z širokého okolí.

Pražská policie na toto období připravuje rozsáhlá bezpečnostní opatření, při kterých bude výrazně posílen výkon hlídkové služby na rizikových místech, v terénu bude také více policistů v civilu a kriminalistů.

V rámci celorepublikové, preventivně informační kampaně s názvem „Obezřetnost se vyplatí“, budou policisté v období od 5. do 19. prosince, upozorňovat návštěvníky supermarketů společnosti AHOLD, na časté chyby, které nahrávají zlodějům. Více informací o této preventivně informační kampani naleznete zde http://www.policie.cz/clanek/obezretnost-se-vyplati.aspx

I přes masivní nasazení sil a prostředků je však nutné, aby se každý v tomto období choval obezřetně, dodržoval zásady osobní bezpečnosti a nedával zbytečně zlodějům příležitost k okradení. Zde je tedy pár praktických rad, které vás mohou ochránit před zbytečnými komplikacemi.

Riziková místa, kde je nutné dbát zvýšené opatrnosti:

 Praktické rady a doporučení jak se na těchto místech chovat:

Na závěr pár případů z předvánočního období minulých let:

zdroj PČR 

http://www.policie.cz/clanek/krajske-reditelstvi-policie-pha-informace-pozor-na-predvanocni-kriminalitu.aspx