Listopad 2013

Ujíždění před strážníky se mu nevyplatilo
Dne 6.11.2013 v podvečerních hodinách při běžné hlídkové činnosti strážníci v ulici Květnového vítězství spatřili osobní vozidlo, které náhle zrychlilo a změnilo směr jízdy bez udání znamení. Následně strážníci vozidlo zastavili v ulici Ke stáčírně a zjistili, že řidič nevlastní oprávnění k řízení motorových vozidel. Z tohoto důvodu strážníci na místo přivolali Policii ČR a daného „neřidiče“ předali k dalšímu šetření.

Podezřelá jízda ho prozradila
Dne 9.11.2013 v časných ranních hodinách si strážníci v ulici Nad Opatovem všimli řidiče, který nestandardním způsobem odbočoval do ulice Křejpského. Pro podezření, že by vozidlo mohl řídit řidič pod vlivem návykové látky, strážníci vozidlo zastavili a následně zjistili, že jejich podezření se zakládalo na pravdě. Řidič nejenomže řídil pod vlivem návykové látky, ale neměl ani potřebné řidičské oprávnění. Z těchto důvodů strážníci dotyčného omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření na Policii ČR.

Řídil pod vlivem alkoholu a ničil zaparkovaná vozidla
Dne 10.11.2013 v pozdních nočních hodinách byli strážníci v ulici Mikulova upozorněni občanem, že viděl vozidlo, které v ulici Bachova bouralo do zaparkovaných vozidel a z místa se snažil odjet. Po krátkém pátrání a na základě popisu od občana strážníci v ulici Mikulova nalezli osobní vozidlo Kia, ve kterém na sedačkách ležel v uzamčeném voze neznámý muž a na výzvy strážníků nereagoval. Z tohoto důvodu strážníci vozidlo zajistili a přivolali na místo Policii ČR. Po příjezdu policistů a opětovné výzvě strážníků řidič vozidlo odemkl a vystoupil. Následnou dechovou zkouškou bylo zjištěno, že dotyčný nejenomže naboural zaparkovaná vozidla, ale řídil vozidlo pod vlivem návykové látky. Z těchto důvodů si celou věc převzala Policie ČR k dalšímu šetření.

Potěšení z ukradeného motocyklu jim překazili strážníci
Dne 15.11.2013 v odpoledních hodinách byli na ulici zastaveni strážníci a upozorněni občanem, že v ulici Jažlovická na přilehlé louce se nacházejí dva mladíci, kteří tam jezdí na motorce. Po příjezdu strážníků na místo bylo zjištěno, že mladíci nejenomže ničili veřejnou zeleň, ale v dopoledních hodinách odcizili motocykl. Z tohoto důvodu strážníci dotyčné omezili na osobní svobodě a následně celou věc předali Policii ČR k dalšímu šetření.

Kontroly nočních linek MHD ze strany strážníků stále probíhají
Dne 23.11.2013 v pozdních nočních hodinách byla provedena strážníky kontrola nočního autobusu č. 505, který projíždí Jižním městem, na výskyt závadových osob. Po vstupu do autobusu strážníci spatřili muže, který odpovídal popisu osoby hledané Policií ČR. Následnou lustrací se podezření strážníků potvrdilo. Z tohoto důvodu strážníci muže předvedli na MO PČR, kde ho předali k dalšímu šetření.

Místní znalost strážníků ho prozradila
Dne 29.11.2013 v odpoledních hodinách si strážníci v ulici Starochodovská v prostoru bývalých stavebnin povšimla muže, o kterém dle své místní znalosti věděli, že se jedná o osobu, která odmítá převzít písemné předvolání od soudu. Z tohoto důvodu a pro neprokázání totožnosti strážníci dotyčného předvedli na MO PČR, kde byla zjištěna hodnověrně jeho totožnost a předány písemnosti od soudu.