Sportovní a pohybová všestrannost je důležitá

Robert Změlík a Roman Šebrle, olympijští vítězové v desetiboji, královské atletické disciplíně, se rozhodli připravit pro žáky základních škol atraktivní pohybový program s názvem Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů - OVOV.

Rádi by tím podpořili zvýšení rozvoje přirozené aktivity co největšího počtu dívek a chlapců a dali současné generaci školáků příležitosti zkusit si sportovní začátky podobnou formou, jaká se osvědčila jim.

U nás se Odznak všestrannosti odehrál v 20. listopadu v areálu Sportovní haly Jižní Město. Tady se sešli sportovci z jihoměstských základních škol, aby poměřili své síly v různých disciplínách. Nechyběl trojskok z místa, přeskoky přes švihadlo a hod medicimbalem. Ten si vyzkoušel i místostarosta Ladislav Kárský, který převzal nad celou akcí záštitu a za pořádných ovací dětí hodil pěkných 17 metrů.

Jako patroni projektu OVOV působí medailisté a účastníci Olympijských her, Mistrovství světa a Mistrovství Evropy, kteří se kromě jiného účastní i okresních a krajských kol soutěží družstev OVOV. K nám do sportovní haly dorazila mistryně světa ve sportovním aerobiku Denisa Barešová, která dětem přes videoprojekci ukázala sestavu, s kterou v roce 2010 vyhrála mistrovství světa.

Odznak všestrannosti je jednou z mnoha sportovních akcí, kterou městská část pro děti pořádá. Všechny školy se opět sejdou při sportování na obvodním kole OVOV 28. dubna 2014 v základní škole K Milíčovu.