Školy dostaly peníze na gymnastické náčiní

Symbolické šeky na padesát tisíc korun na program Gymnastika do škol převzali v sobotu odpoledne během Dnů Prahy 11 zástupci škol z rukou starosty Dalibora Mlejnského. 

Školáci z Prahy 11 tak  dostali možnost rozvíjet své pohybové dovednosti na novém náčiní pro gymnasty. Projektem Gymnastika do škol chce městská část  navázat na úspěšnou Atletiku do škol, která ke smysluplnému pohybu přivádí stále více dětí.

„Sport je pro děti velmi důležitý. Nejen, že získají fyzickou kondici a kamarády, ale také se připravují pro život. Sport je učí prohrávat, ale nevzdávat se, bojovat a nečekat na odměnu zadarmo, překonávat sám sebe i postavit se nejistotám a obavám,“ uvedl  Mlejnský.

Do projektu Gymnastika do škol se přihlásilo všech devět vzdělávacích zařízení, jejichž zřizovatelem je MČ Praha 11. Každá ze škol dostala mimořádný padesátitisícový příspěvek na nákup gymnastického nářadí, částečně se budou na vybavení tělocvičen podílet vlastními rozpočty.

Za pětašedesát tisíc koupila každá ze škol šestimetrový nafukovací pás, široký bezmála půldruhého metru, čtyři žíněnky RinoGym, velký sklápěcí klín, dvoumetrovou kladinu a čtyřdílnou švédskou bednu.

Gymnastiku jako cíl podpory vybrala MČ pro všestrannost tohoto sportu. Potřeba zvyšování fyzické kondice počítačové generace je s ohledem na změnu životního stylu dětí podle úřadu stále naléhavější.