Nebezpečná zídka ze Zdiměřické zmizela, problém vyřešil program Jižní Město - město pro život

Z jihoměstské ulice Zdiměřická zmizela nebezpečná zídka. Prvek okrasné architektury z bílých cihel už měl nejlepší časy za sebou a obyvatelé lokality se báli, že se prasklá zeď uvolní a zraní kolemjdoucí. Zídku proto chtěli odstranit. Pomohl jim program Jižní Město – město pro život.

„Právě pro takové případy jsme program vytvořili. Chceme, aby lidé měli k dispozici nástroj, jímž mohou ovlivnit prostředí v bezprostředním okolí svého domova,“ uvedl starosta Dalibor Mlejnský.

Program Jižní Město – město pro život funguje už bezmála dva roky. Zástupci  bytových družstev a společenství vlastníků se setkávají s pověřenými úředníky Městské části Praha 11 a lidmi z Jihoměstské majetkové a společně hledají způsob, jak stále zlepšovat prostředí této části hlavního města.

Jak úspěšní jsou a kolik mají za sebou splněných úkolů, je zřejmé z webové stránky www.mestoprozivot.cz. Vznikla pro usnadnění a také zefektivnění komunikace Městské části Praha 11s partnery stejnojmenného programu, tedy obyvateli Jižního Města, reprezentovanými předsedy bytových družstev nebo společenství vlastníků jednotek.