Kvůli opakovaným výpadkům proudu musí Praha 11 koupit nové záložní informační systémy

Celkem třikrát přerušily havárie během letošního léta dodávku elektrického proudu do domácností v Praze 11. Výpadky způsobily celou řadu komplikací jak obyvatelům, uvězněným ve výtazích, tak úředníkům, kteří se potýkali s problémy počítačové sítě. Praha 11 se proto rozhodla předejít dalším potížím; zmodernizovat infrastrukturu počítačové sítě a pořídit záložní zdroj.
„Výpadky jsou stále častější a i ty méně významné ohrožují naše počítačové systémy. Situaci je nutné řešit,“ usoudil starosta Dalibor Mlejnský.

Zatím naposledy kvůli problému v rozvodně na Chodově nešel ve středu elektrický proud v bezmála třetině Prahy. Došlo k výpadku trafostanice Chodov, trafostanice jih a trafostanice Měcholupy. Jihovýchod Prahy byl bez dodávek elektrické energie do přepojení sítě. Před týdnem postihl patnáctiminutový výpadek Vinohrady a část Prahy 4 a 10. V polovině června požár transformátoru způsobil přerušení dodávky elektrické energie na desítky minut, v některých lokalitách až na půldruhé hodiny. Úřad MČ se po dva dny nedostal do kompletních databází, kvůli nefunkčnímu severu, nesoucímu doménu P11 nefungovaly stěžejní systémy úřadu, včetně zálohy dat, internet a poštovní server. Úředníci tak byli nuceni omezit služby občanům městské části.