Juniorská reprezentace v čele se třemi chodovskými gymnastkami obsadila na MEJ 9. místo!

Tým trenérů oddílu moderní gymnastiky při TJ JM Chodov v tomto roce připravoval reprezentační společnou skladbu juniorek na Mistrovství Evropy juniorů. Příprava probíhala hlavně na Chodově a od samého počátku bylo jasné, že tato skladba má veliký potenciál na výborné umístění.

Chodovské juniorky na podzim roku 2012 získaly český mistrovský titul ve společných skladbách. Ve výběru byly závodnice Königová a Tomková, účastnice brněnského Grand-Prix juniorek, kde Anna Tomková získala medailová (celkové 3. místo) i finálová umístění. Současně byla ve výběru chodovské společné skladby i loňská účastnice MEJ jednotlivkyň Lenka Široká. Po získání mistrovského titulu bylo jasné, že závodnice Königová, Lohynská a Tomková budou ve výběru juniorské reprezentační společné skladby. Společně s brněnskými a českobudějovickými závodnicemi vše směřovalo ke "dni D" na Mistrovství Evropy juniorů ve Vídni. Závod probíhal na samém počátku června.

První páteční provedení bylo pro naše barvy bezchybné a děvčata po prvním závodním dni figurovala na vynikajícím desátém místě. Na sobotní druhé provedení tým trenérů dokázal děvčata namotivovat ještě lépe a po dalším bezchybném výkonu se naše skladba dokonce posunula na senzační 9. místo. Jde o jeden z nejlepších výsledků v samostatné české historii a je výsledkem kvalitní a profesionální sportovní přípravy moderních gymnastek, které se připravují na Chodově pod taktovkou zkušených trenérů.

Letošní rok tak vyvrcholil tímto výborným umístěním na největším závodě sezony - alespoň co se juniorek týče.

Co ale těší chodovský gymnastický klub pro další měsíce? Lenka Široká se hned etablovala v seniorské kategorii, do které tento rok postoupila, a připravuje se v Brně se seniorskou společnou skladbou na Mistrovství světa. Že by další účast chodovské závodnice na této největší gymnastické akci tohoto roku?

Držme palce Lence Široké, aby se do finálové základní pětky reprezentačního výběru probojovala. Vzhledem k tomu, o jak bojovnou závodnici jde, pevně věříme, že se jí to podaří.

Právě kvůli přípravě juniorské reprezentace musí chodovský oddíl přesunout svou vlajkovou loď - konání mezinárodního závodu Chodov Cup 2013 na podzim - na sezonu společných skladeb. Možná jako bonbónek vystoupí právě úspěšná česká juniorská společná skladba...

Zveme tímto všechny příznivce moderní gymnastiky a překrásných moderních gymnastek, aby se 23.11. 2013 přišli podívat do haly TJ JM Chodov na příjemný závod plný spousty exhibičních překvapení.

A jak fandíme na Chodově?

!!!GO CHODOV GO!!!