Skrytá krása detailu plzeňské autorky Evy Hubatové

Od 4. dubna do 9. května probíhá ve foyeru Úřadu městské části Prahy 11, Ocelíkově 672/1 výstava dvou desítek abstraktních fotografií umělecké fotografky, fotoreportérky, publicistky a výtvarnice Evy Hubatové.

Vernisáž výstavy nazvané „Skrytá krása detailu“ zahájil člen Sdružení výtvarníků ČR a mluvčí regionu Plzeň Karel Hlavička. Mimo jiné uvedl, že zmiňovaná prezentace je jednou z autorčiných aktivit konaných u příležitosti 20. výročí její fotografické tvorby a 5. výročí co se osobité umělecké tvorbě, pro kterou zvolila i přiléhavý název FOTOINFORMEL,věnuje. Vyzdvihl i neobyčejný tvůrčí zápal a sled tuzemských, ale i zahraničních výstav (SRN, Kanada, Afrika). Dokladem její činorodosti je i vydání tří monografií (Fotografický informel/2008, Fotoinformel/2009 a Touha duše/2011),  ilustrace básnické sbírky Poetický fotoinformel (2009) atd. Za zmínku jistě stojí i  sedmnáctiletá fotoreportážní činnost Evy Hubatové i členství v Syndikátu novinářů ČR i Sdružení výtvarníků ČR.

Sama autorka skromně uvedla, že není zastáncem dlouhých projevů, neboť má pocit, že o kvalitě umělcovy tvorby hovoří dílo samo.