Na Jižním Městě budou další nové veřejné toalety

Městská část Praha 11 postaví nové veřejné toalety. Místa, kde budou veřejné WC stát si vybrali sami občané v anketě zveřejněné v časopisu jedenácté městské části Klíč a na webových stránkách. Některá další místa, kde by bylo vhodné další veřejné toalety vystavět, vytipoval také odbor životního prostředí.

  

Z anket vzešla tři místa, čtvrtou lokalitu doplnil odbor životního prostředí. Toalety by tak měly stát v následujících lokalitách: Centrální park (poblíž dětského hřiště u ZŠ Křejpského), Exnárova  (u Milíčovského statku), v Parku u Chodovské vodní tvrze (V tomto parku již MČ Pha 11 jedno mobilní WC provozuje. Podle připomínek občanů by další toaleta, zejména v jarních a letních měsících, byla využita.) a v Ocelíkově ulici (u dětského hřiště).

První veřejné WC jedenáctá městská část již postavila u stanice metra Opatov. Na konci března minulého roku bylo vedení městské části informováno Dopravním podnikem o tom, že vzhledem k havarijnímu stavu budou 30. 3. 2012 uzavřeny veřejné záchodky ve stanici metra Opatov. „Vzhledem k tomu, že stanice metra Opatov je velmi exponovaná, nemohli jsme dopustit, aby byly toalety bez náhrady uzavřeny. Byl by zde velmi narušen komfort cestování lidí z Jižního Města a nepředstavitelně by se zde také zhoršila hygienická situace, “ říká místostarostka Prahy 11 Eva Štampachová. Toaletní buňka na Opatově splňuje všechna hygienická i estetická kriteria (oddělené toalety pro muže a ženy, tekoucí teplá voda aj.), poskytuje zázemí nejen pro cestující, ale také pro návštěvníky Centrálního parku. Nově vystavěné toalety budou opatřeny také například přebalovacím pultem. Nové veřejné toalety by mohly začít sloužit lidem na přelomu jara a léta letošního roku.

wc