Pobočka Chodov Městské knihovny v Praze rozkvetla

Proměna knihovny, která sídlí v Základní škole Campanus je prostě úžasná. Proběhla podle projektu architektonického ateliéru Ting a architektů Štěpána Tomana a Claudie Schmidt. Dospělým čtenářům slouží ke čtení novin pohodlná křesla s lampičkou, studium v malé skupině pak umožňují stolky se židlemi. Kromě proměny prostoru knihovna nabízí i nové doplňkové služby.

Prostředí nabízí k relaxaci neuvěřitelné věci. Regály v knihovně byly posunuty, těžké stoly odvezeny a tím vznikl prostor pro trávník, stromy a "válecí" sezení, které uvítají hlavně děti a teenageři. Přímo z nich se dá nejen sáhnout po knížce, ale třeba taky hrát sportovní turnaj na wii. Dětské vyžití dospělé čtenáře neruší, protože posunutím regálů byl prostor knihovny rozčleněn do hracích a klidových zón, jak tomu napovídají i barvy na stropě.

Kromě Chodova čeká v letošním roce proměna další dvě pobočky. Koncem roku by měl být hotový projekt interiéru a funkcí pro zamýšlenou novou budovu knihovny na Petřinách, který by měl vycházet také z přání čtenářů a spolupracujících studentů blízkého Gymnázia Nad Alejí. A půjde-li vše hladce, tak v plánu je stěhování do nových prostor poboček na Praze 3 (Chmelnice) a Praze 7 (Holešovice, Letná). Aktuální informace mohou čtenáři sledovat na webových stránkách MKP - www.mlp.cz

Fotogalerie:

 http://www.mlp.cz/cz/novinky/fotogalerie-mkp/f855-na-chodove-rostou-stromy/