Praha 11 začala zveřejňovat smlouvy na radničním webu

19.10.2012 14:37 Zpravodajství ČTK Strana

vas

Praha 19. října (ČTK) - Praha 11 začala na svých webových stránkách zveřejňovat uzavřené smlouvy. Cílem je zvýšit transparentnost úřadu, navíc lidé budou moci sami posoudit a zkontrolovat, za jakých podmínek město nakupuje či staví a jak nakládá se svěřenými prostředky. Na internet už radnice umístila více než 1700 smluv uzavřených od roku 2010 do dneška. ČTK to sdělil starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (ODS).

Dokumenty jsou zveřejňovány i s dodatky, chybí jen podpisy a razítka. "Tento typ anonymizace jsme zvolili po dohodě s právníky kvůli zamezení možného zneužití digitalizovaného podpisu představitelů městské části či razítek úřadu," uvedla tajemnice úřadu Simona Klimakovská.

Radnice také nebude zveřejňovat smlouvy o nájmu bytu nebo smlouvy na hrobové místo. "Ty jsou uzavírány jako smlouva banketní a mění se pouze náležitosti smluvních stran," uvedla Klimakovská.

Zájemci najdou dokumenty na hlavní stránce webu Prahy 11 v sekci Úřad - Dokumenty - Smlouvy. Každá nová smlouva bude zveřejněna v momentě jejího schválení předkladatelem, slibuje radnice.

I nadále je možné nahlédnout do všech uzavřených smluv také na úřadě. Podle vedení radnice je ale zveřejňování smluv přes internet pro mnohé jednodušší a navíc lidé nemusí platit správní poplatky.