Tradiční a barokní témata ze Skotska, Irska a Itálie rozezní Chodovskou tvrz

Nová série komorních koncertů na Chodovské tvrzi pokračuje. Chybět nebudou jazzové dýchánky ani klarinetové recitály nebo tematické hudební cesty do zahraničí či rozdílných hudebních epoch. Návštěvníci si budou moci poslechnout kulturní památky tradiční a barokní témata ze Skotska, Irska, Itálie, ale také lidové balady a hudbu alžbětinské Anglie. Koncert proběhne dne 13. listopadu v 19:00 hodin. 

Chodovská tvrz je místo tradičních hudebních setkávání v netradičních kontextech. Nová koncertní série tak lehkým krokem osciluje mezi lidovou hudbou, barokní inspirací, ale třeba i písněmi inspirované skotskou či italskou atmosférou. „Repertoár, který soubor interpretuje, vychází vedle původní tvorby z dědictví evropského baroka a renesance a také z lidové hudby,“ popisuje formaci Daniel Mikolášek. Michal Hromek Consort (MHC) ale neusiluje o striktně autentickou interpretaci a lidová i umělá témata jsou zpracovávána variačním způsobem, ve kterém jsou uplatněny různé stylové roviny. Specialitou repertoáru skupiny jsou adaptace melodií připisovaných legendárnímu irskému harfeníkovi Turloghu O‘Carolanovi, ale stále častěji nalézá inspiraci třeba v hudbě barokních skotských loutnových tabulatur nebo třeba trudolfínské Prahy.

1343026125Seskupení MHC se vyvinulo ze společenství studiových hudebníků, kteří se podíleli na autorských albech Michala Hromka. V současné době je jádrem souboru trio, které vedle kytaristy a původce repertoáru Michala Hromka tvoří flétnista Jakub Klár a multiinstrumentalista Daniel Mikolášek. Spoluúčinkovat budou stálí spolupracovníci souboru - zpěvačka Hana Horká a hráč na housle a violu Matěj Kroupa. Speciálním hostem pak bude loutnista Rudolf Měřínský. Koncert se na Chodovské tvrzi koná už 13. listopadu od 19:00 hodin.

Krátce na něj navážou folklórní vánoce s Ecce musica. Po novém roce pak bude cyklus pokračovat vystoupením jazzového mága Jiřího Stivína, klarinetovým recitálem excelentní dvojice Lahodná a Kondratěnko a dalšími koncerty.

Nedílnou součástí hudebního programu na Chodovské tvrzi jsou také tradiční šansonové pořady s Milanem Jírou nebo každoroční předvánoční dvojkoncert houslového virtuóza Jaroslava Svěceného, který je letos naplánován na 20. prosince 2012.

Vstupy na veškeré koncerty si můžete pohodlně rezervovat již nyní na www.chodovskatvrz.cz