V sobotu vstoupil tým Herbadent SJM Praha 11 do nové sezóny

Sobotní podvečer patřil ve Sportovní hale Jižní Město úvodnímu kolu florbalové extraligy žen. Hráčky Herbadent SJM Praha 11 přivítaly na svém domácím hřišti FBS Olomouc.

Zápas začal v ospalém tempu, jakoby se oba týmy dosud neprobudily po letní pauze. Jako první se z letargie oklepal Herbadent a po hezké individuální akci se trefila Martina Čapková. Ani první branka zápas nijak moc nerozpohybovala, to se povedlo až té druhé. Ta padla z hole Martiny Skořepové v 17. minutě a  ještě do konce první části na ni navázaly Barča Sádková a Dominika Šteglová.

Vedení 4:0 Herbadent uklidnilo a od druhé třetiny už vypadaly domácí hráčky daleko jistěji. To se postupně projevilo i na skóre, které postupně navyšovaly Šteglová, Billá, Jarolímová, svou premiérovou extraligovou brankou Alexandra Ferencová, Martina Kleinová a na 10:0 zakulatila výsledek po druhé části opět Denisa Billá.

Ve třetí části se pak ke slovu dostala i Olomouc. Již po dvaceti vteřinách snížila Zamazalová, ale na její branku přišlo hned pět odpovědí. Postupně se trefovaly Sádková, Kleinová, Jarolímová, Billá a opět Jarolímová. Poslední slovo sice opět patřilo hráčkám Olomouce, ale Oháňková již pouze snižovala na konečných 15:2.

Herbadent tak za obhajobou vykročil pravou nohou a ukázal, že i s omlazeným kádrem bude myslet na nejvyšší mety!

Herbadent SJM Praha 11 : FBS Olomouc 15:2
branky Herbadentu: 3x Jarolímová, 3x Billá, 2x Šteglová, 2x Sádková, 2x Kleinová, Čapková, Skořepová, Ferencová