Herbadent Praha 11 SJM sehrál zápas s výběrem florbalových vozíčkářů.

Čtvrteční odpoledne se na Jižním Městě neslo ve znamení plnění sázek. Extraligové mistryně z Herbadent Praha 11 SJM pozvaly do svého svatostánku výběr florbalových vozíčkářů. Stalo se tak v rámci plnění sázky, kterou holky vypsaly před loňským zápasem Superfinále. 

Chvilku po půl šesté vjeli na hřiště vozmeni následováni nesmělými florbalistkami na kolech. Utkání se mělo původně hrát na 2x 10 minut hrubého času, neboť většina kádru vozmenů míří v pátek na prestižní turnaj do Hannoveru. Všichni účastníci se však výborně bavili, a tak šel zápas i do třetí části. V té už hráčky Herbadentu rezignovali na „klasický“ pohyb na vozíčku a navzájem se tlačily. Tato lest však vozmeny pouze vyhecovala a v zádech s vynikajícím Janem Mrázkem ukázali, co všechno umí. Jen závěrečná siréna uchránila hráčky Herbadentu od nepopulární desítky, když řádil především autor čtyř branek Honza Hamák. Konečný výsledek zápasu byl pro Herbadent nelichotivých 2:9.

Všechny účastnice i diváci musely po zápase pouze hluboce smeknout před uměním a vůlí florbalových vozíčkářů, kteří se umí perfektně poradit nejen se svým handicapem, ale i s hokejkou a florbalovým míčkem.

V přestávkách zápasu i po jeho skončení mohli diváci i účastníci exhibice okusit kulinářské umění hráček z Jižního Města. V rámci mistrovské sázky totiž musely hráčky také připravit pohoštění a nutno říct, že i v tomto směru si vedly velmi zdatně.

Posledním hvizdem zápasu pro hráčky Herbadentu sportovní aktivity neskončily. Za mantinely se již dávno rozcvičovali další vyzyvatelé. Tentokrát se jednalo o zástupce Prahy 11 a Herbadentu. V dresu vyzyvatelů se představili například radní Jiří Janeček, majitel firmy Herbadent Pavel Zavadil či ředitel SJM Luděk Zítka, který hájil branku. Na vše pak z lavičky dohlížel starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský.

Do zápasu sice vstoupily lépe hráčky Herbadentu, ale časem začaly přebírat otěže zástupci Prahy 11. Je sice pravda, že si také pomohli lehkou lstí, ale na to se historie neptá.

Dvě prohry v řadě, to se tomuhle týmu ještě nestalo. Naštěstí se jednalo pouze o exhibiční utkání a ostrý vstup do sezóny čeká Herbadent Praha 11 SJM až v sobotu, kdy od 18:00 přivítají doma Olomouc.