Zpráva z příměstských jednodenních táborů Prahy 11

Tábory probíhaly od 2. 7. do 31. 8. 2012 od pondělí do pátku, vždy od 7:00 do 18:00 hod. Místem srazu byly ZŠ K Milíčovu nebo ZŠ Mikulova od 7.00 do 8.30 hod. a místem vyzvednutí opět ZŠ K Milíčovu nebo ZŠ Mikulova od 17.00 do 18.00 hod.

Týdenní program byl následující:

V pondělí - Lanové aktivity (nízká lana, lanové aktivity, outdoorové hry). Hry byly seznamovací, hry na řešení různých problémů, týmové hry, létající liška, nízké a vysoké lanové aktivity, bungeeruninng, atd.
V úterý byl celodenní výlet (návštěva kulturních památek, přírodních rezervací).
Ve středu probíhaly míčové a jiné hry, např.: fotbal, volejbal, vybíjená, tečovaná, bremball, talířovaná, na jelena, kopaná, basketball, kuželky, frisbee.
Ve čtvrtek probíhala celodenní dobrodružná hra (dobývání hradu, hledání pokladu atd.) Na programu her byl Pohádkový les, Rytíři Karla IV., Samurajský den, Olympiáda, Cesta kolem světa, atd.
V pátek byl den plný her a soutěží (bobocary, koloběžky, ...)

V roce 2011 se letních příměstských táborů účastnilo celkem1890 dětí. V roce 2012 už dosáhl počet účastníků táborů celkem2102 dětí. Průměrný počet dětí byl 40 – 50 denně. Poslední 2 týdny dětí se počet dětí zvýšil. Poslední týden i přes větší počet dětí byl organizován výlet vlakem na hrad Karlštejn, který proběhl bez problémů a ke spokojenosti všech dětí. Oproti loňskému roku byl nárůst dětí větší a to pravděpodobně z důvodu, že letáky byly každý týden distribuovány i v průběhu letních prázdnin.

Ukončení příměstských táborů na Praze 11 proběhlo bez menších problémů. Bylo zaznamenáno jedno zranění a to z posledního týdne prázdnin, kdy se chlapci, který slézal z lanové prolézačky v Centrálním parku u ZŠ Mikulova, zasekla noha a spadl z necelého metru na ruku. Chlapce jsme odvezli do nemocnice, byl hospitalizován a pojistná událost je řešena s maminkou chlapce.

Typy celodenních výletů:

Obědy byly vynikající v Jihoměstském pivovaru, kde je jídlo kvalitní a obsluha vstřícná. K dopolední i odpolední svačince bylo ovoce, sušenky, pomazánky, aj.

Fotogalerii je možno vidět na www.taborypraha11.cz, popřípadě na www.ck-sport.cz/nase-akce-2012/primestske-tabory.