Ptejte se na změny MHD i na Facebooku

Od 1. září bude v Praze zaveden nový systém páteřních tramvajových linek a metrobusů. V souvislosti s tím se změní velká část jízdních řádů a vedení řady linek. Od 20. 8. 2012 je v provozu speciální Facebooková stránka pod heslem Vždyť to jede jinam!

Návštěvníci na ní postupně najdou všechny důležité informace o novém systému metropolitních linek, ale především budou mít možnost ptát se na připravované změny a diskutovat o nich.

Přímá adresa stránky je http://www.facebook.com/VzdytToJedeJinam, nebo se na ni kdykoliv dostanete, když zadáte její název do vyhledávání na Facebooku.

Všechny potřebné informace o změnách a o nové síti metropolitních linek jsou pro veřejnost k dispozici jak na webu pražského dopravního podniku (www.dpp.cz), tak na internetových stránkách organizace ROPID (www.ropid.cz).

Bližší informace o změnách poskytují také operátoři informační linky dopravního podniku na čísle 296 19 18 17. Ta je zatím v provozu standardně od 7 do 21 hodin, ale jak se budou změny blížit, její provozní doba se ráno i večer prodlouží.

Kompletní jízdní řády tramvají, metra a autobusů od 1. září budou na internetu k dispozici v úterý 21. srpna, kdy zároveň začne fungovat vyhledávání spojení po prvním září.

V Praze 20. 8. 2012