Fantastické vítězství na Czech Open 2012

Tým Herbadent Praha 11 SJM ovládl, již pošesté během posledních sedmi let, Czech Open, nejprestižnější mezinárodní florbalový turnaj na světě, který se letos konal již podvacáté.

Ve finále čekal na hráčky velkoklub Dalen, který stejně jako Herbadent, směřuje své úsilí k říjnovému Champions Cupu. Herbadent do zápasu vstoupil skvěle. V čase 1:05 se trefila Eliška Krupnová, v šesté minutě zvýšila na 2:0 Tereza Urbánková a za 15 vteřin to bylo o 3 branky, když se trefila Barča Sádková. Do přestávky Dalen snížil, ale i tak měl Herbadent náskok. Ve druhé části snížila na 3:2 největší hvězda soupeře Sandra Larsson, ale pak opět úřadoval Herbadent. Nejprve proměnila trestné střílení Denisa Billá a na 5:2 zvýšila svou druhou brankou Barča Sádková.

Třetí třetina byla, pro hráčky Herbadentu, zkouškou morálky. Vzhledem k tomu, že poslední 3 zápasy turnaje hrály pouze na 2 formace, tak sil už moc nezbývalo a soupeř finišoval. 14 minut před koncem snížila na 5:3 opět Sandra Larsson a v 55. minutě už to bylo jen o gól, když se trefila Lina Örnberg. Herbadent se dobře bránil, co nezablokovaly hráčky, to pochytala skvělá Katka Honkýšová a párkrát pomohla i branková konstrukce, a tak se nakonec Herbadent mohl radovat z fantastického vítězství na Czech Open 2012.

Výbornou formu Herbadentu potvrzují i individuální ocenění. Kateřina Honkýšová se stala nejlepší brankářkou turnaje a Tereza Urbánková nejlepší střelkyní a zároveň vítězkou kanadského bodování.

Zde je úplný článek, který mapuje cestu hráček Herbadent Praha 11 SJM turnajem.

Dále jsou zde odkazy článků z některých médií:
iDNES.cz
iSport.cz
sport.cz
iHNed.cz
Czechopen.cz
florbal.cz