Model Jižního Města v Království železnic

6. 6. 2012 prvnizpravy.cz Strana 0 z regionů

Od úterý 5. června je otevřen pro veřejnost  unikátmí urbanistický model městské části Praha 11.

Společně s modelem Plzeňského kraje připojil k dalším modelům, které jsou k vidění v Království železnic na Smíchově. Pro Pražskénovinky to uvedla tisková mluvčí městské části Praha 11 Andrea Wolfová.

„Urbanistický model Jižního Města na naši objednávku vytvořil Jiří Straka. Model vznikal v letech 2007 – 2011 a je složen z 43 panelů o velikosti přibližně 62 x 50 cm,“ říká na úvod starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

Jak prozradila mluvčí Wolfová, velikost celého modelu je přibližně 6, 25 x 3 m a v měřítku 1:1000. Model je vyroben v souladu s urbanistickým modelem hl. města Prahy.

„Celý model je v této podobě vystaven poprvé. Doufáme, že si najde svoje diváky i obdivovatele, kteří se budou chtít přijít podívat, jak vypadá největší české sídliště z ptačí perspektivy,“ říká na závěr starosta Mlejnský.

"Městská část Praha 11 doufá, že tento model bude také zajímavý pro děti z mateřských a základních škol, nejen z Jižního Města," doplnila Wolfová, která připomněla, že Výstavní síň Království železnic se nachází v Stroupežnického ulici na pražském Smíchově.

(RoR, foto: RoR)

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-regionu/model-jizniho-mesta-vkralovstvi-zeleznic/