Oslavte Den Země na Jižním Městě

17.4.2012 metropol.cz Strana 0 Lifestyle

Natalie Brožová

Jižní Město již tradičně oslaví Den Země už v předstihu a to v úterý 17. dubna od 13.00 do 18.00 v Centrálním parku u stanice metra Opatov. Tento ekologický svátek, kterým se původně vítal příchod jara, jedenáctá městská část oslaví soutěžemi, povídáním i divadlem pro děti.

„Připravili jsme pro děti ekologicko-přírodovědné soutěže, pro maminky například ukázky vázání suchých květin, chybět nebudou ani ornitologové, povídání o zvířatech a rostlinách se zástupci Lesů hlavního města Prahy, ukázky cvičení psů či ukázky vozů Pražských služeb a povídání o třídění odpadů,“ uvedl starosta Dalibor Mlejnský.

Letos nebude chybět ani dětský koutek, skákací hrady a připraveno je také divadélko Romaneto s programem pro nejmenší. „Letos máme také novinku a tou je kuchařská show s povídáním o zdravé výživě, kde samozřejmě nebudou chybět ani ochutnávky,“ dodává místostarostka Eva Štampachová. Probíhat bude také sbírka obnošeného šatstva, které po akci bude předáno organizaci, která se stará o bezdomovce. Také letos bude připraven oheň a buřty, které od radnice děti dostanou zdarma. Pokud máte volné odpoledne, přijďte pomoci dobré věci, něco se přiučit a také se pobavit.