Víkendové zápasy semifinále extraligy žen ve florbalu

Po domácích zápasech vedou hráčky Herbadent SJM nad Libercem 2:0 na zápasy a chybějí jim dvě vítězství k postupu do Superfinále, které se bude konat 21. dubna v O2 Aréně. Další dva zápasy bude o nadcházejícím víkendu hostit Liberec a Herbadent pojede na sever Čech s cílem sérii ukončit. 

Po oba dny se hrál pohledný kombinační florbal a takřka po celou dobu tahal Herbadent za delší konec provazu. V sobotu se Herbadent ujal vedení v 15. minutě, když se prosadila nejlepší hráčka zápasu Denisa Billá. Ve 26. minutě zvýšila na 2:0 Tereza Urbánková, která po snížení Liberce přidala i třetí branku Herbadentu. Ve třetí třetině pak ještě skóre navýšily Anet Jarolímová a Dominika Šteglová. Herbadent tak jistě dokráčel k vítězství 5:1 a mohl se v klidu připravovat na nedělní odvětu.

V neděli byli diváci svědky ofenzivní podívané, během které viděli 11 branek. Do vedení se tentokrát dostal již ve 3. minutě Liberec, ale tím Herbadent jen vyprovokoval. V 9. minutě využila přesilovku Dominika Šteglová, za dvě minuty otočila skóre Anet Jarolímová a do přestávky ještě zvýšily Barča Sádková a Magdalena Kotíková. Liberec se však nevzdal a na začátku 25. minuty to bylo už jen 4:3. Pak se opět ukázala zkušenost hráček Herbadentu. Své druhé branky přidaly Šteglová, Kotíková a Jarolímová a do šaten se šlo za stavu 7:3. Ve třetí třetině si pak domácí hlídali hru a Liberec už pouze zkorigoval skóre na konečných 7:4.

Diváci si mohli během víkendu užít kvalitní ženský florbal, ve kterém vládla zkušenost a kvalita hráček Herbadentu, které tak mají úspěšně za sebou první dva kroky do Superfinále.

Více na stránkách http://www.herbadentflorbal.cz/