Florbalistky Herbadentu prošly s přehledem do semifinále

Po dvou domácích výhrách nemohly mít hráčky Herbadent Sportovní Jižní Město Praha 11 jiný cíl, než ukončit čtvrtfinálovou sérii proti Elite Praha hned po čtyřech zápasech. Pražský rival si Herbadent pozval do Sportovní haly Radotín, kde se o víkendu konalo 3. a 4. čtvrtfinále.

Již v sobotním zápase ukázaly hráčky Herbadentu, že nechtějí ponechat nic náhodě. Již v polovině utkání vedly 5:0. Pak sice snížila kapitánka Elite Poláková, ale poté již opět vzaly otěže utkání do rukou hráčky Herbadentu a dovedly zápas k vítězství 9:1. Zajímavostí je, že se na 9 brankách střelecky podílelo hned 8 hráček.

V neděli šel Herbadent do zápasu s jasným cílem - sérii ukončit. A dění na hřišti podle toho vypadalo. Po první třetině vedl tým z Jižního Města 4:0, po dvou třetinách pak 7:0. Do 55. minuty vystoupalo skóre až na 11:0. Teprve poté se dostalo ke slovu Elite, když na konečných 11:1 snížila opět Poláková. Skvělý výkon podala v neděli Tereza Urbánková, která zaznamenala 4 branky a 1 asistenci.

Herbadent má nyní 14 dní k přípravě na semifinálovou sérii, ve které se na 99% střetne s vítězem série Chodov : Liberec.

Semifinálová série odstartuje na půdě Herbedentu v sobotu 31. března v 18 hodin, pokračovat pak bude druhým zápasem v neděli 1. dubna ve 13 hodin.