Mlejnský (ODS): Mít odvahu a zdravý rozum je třeba ocenit

Téma: Zastupitelé

1. 2. 2012 parlamentnilisty.cz Politici voličům

ODS

Občas se stane, že intelektuální elity mají jiné názory než běžní občané platící daně. Bohužel naše intelektuální elity příliš často podléhají stádnímu reflexu, opatrnictví a nedostatku sebevědomí.

Většina lidí se rozhoduje podle zdravého rozumu a ti vědí, že “fiskální pakt“ je jen zástěrka pro německo-francouzské utužování panství nad Evropskou unií. Poprvé po mnoha letech má vedle prezidenta republiky Václava Klause odvahu i premiér. Petr Nečas se ukázal jako lídr, který slouží zájmům své země a nikoli stádnímu reflexu. Jsem pyšný, že po dlouhé době se vrátil premiér z Bruselu a neřekl nám jako obvykle: je to nesmysl, ale u toho stolu musíme sedět. Po dlouhé době je tu někdo, kdo místo výbuchu velkých slov udělal ohromující krok.

Je jasné, že lidé, kteří jsou schopni jen neustálého tlachání, se do pana premiéra pustili. Karel Schwarzenberg ODS označil za národní socialisty a Miroslav Kalousek za slabocha. Jako vždy je to naopak. Slaboch, který poslouchá i třeba hlouposti jen proto, že je říkají silní hráči, je Karel Schwarzenberg. A Miroslav Kalousek zase jen umí argumentovat nikoli k věci, ale k osobě. Za starého Říma taková argumentace svědčila o nedostatku argumentů a neschopnosti oponovat. Ani dnes tomu není jinak.

Mgr. Dalibor Mlejnský, starosta městské části Praha 11