Nejlepší česká škola – ZŠ Campanus z Jižního Města

„ČT 2 a pořad Domino stanice ČRo 2 nabídly všem školám možnost přihlásit se do soutěže, ve které má každá škola šanci představit se tím, čím podle vlastního názoru vyniká, čím je jedinečná, výjimečná, v čem je zkrátka nejlepší.

Jak Česká televize, tak Český rozhlas usilují o to, aby jejich pořady zaujaly i děti a mládež. Vzniká proto řada pořadů, které mají přinášet informace o tom, co nejmladší věkovou skupinu zajímá. Vzhledem k tomu, že všichni chodí do školy, je pochopitelné, že právě informace ze škol patří k těm nejzajímavějším. Žáci a studenti se se svou školou rádi pochlubí, ale dovedou být také kritičtí, mají představy o tom, jak by taková ,,nejlepší škola“ měla vypadat, nebojí se otevřeně promluvit. A právě proto, aby žáci měli možnost svou školu představit širší veřejnosti, aby se lidé více zajímali o to, jak současná škola vypadá, vznikl pořad Nejlepší česká škola. „Vítězem soutěže o nejlepší školu se stala právě naše jihoměstská Základní škola Campanus, na kterou jsme velmi hrdí,“ říká starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

„ČT 2 a pořad Domino stanice ČRo 2 nabídly všem školám možnost přihlásit se do soutěže, ve které má každá škola šanci představit se tím, čím podle vlastního názoru vyniká, čím je jedinečná, výjimečná, v čem je zkrátka nejlepší. Neváhali jsme ani chvíli a svou školu do soutěže obratem přihlásili,“ říká Lenka Derková ředitelka ZŠ Campanus.

ZŠ Campanus byla porotou vybrána na natáčení jednoho dílu pořadu. Za pár dní se do školy dostavil televizní štáb, paní režisérka si vybrala žákovské průvodce pořadem a další den se začalo natáčet. „ Paní ředitelka, pedagogové a děti ukázali hostům vše, čím je naše škola známá – hodiny tělesné výchovy, dramatické výchovy, angličtinu s rodilým mluvčím, florbalový trénink, výuku základů první pomoci,“ dodává starosta Mlejnský. Návštěvníky nejvíce překvapil zájem bývalých žáků o školu, jejich ochota do školy se vracet a dokonce pokračovat v zájmových aktivitách, které si na ,základce“ oblíbili. Proto také prezentace školy dostala název Škola, do které se žáci rádi vracejí. „Campanus dostal celkem 3458 hlasů (3429 od veřejnosti a 29 od odborné poroty) – to bylo celkem 63%, 2. škola měla 25% hlasů a třetí 13% hlasů.

Zítra, 13.1.2012 přijde na Jírovcovo náměstí autor projektu pan Neubert a zástupce MŠMT (ministerstvo převzalo nad soutěží patronát), aby škole předali ceny za vítězství v 16. kole. „Všechny srdečně zvu, přijďte se na naší nejlepší českou školu podívat, já osobně zítra ve dvanáct hodin přijdu paní ředitelce, pedagogům a hlavně dětem pogratulovat,“ říká na závěr starosta Mlejnský.

V Praze dne 12. 1. 2012

Andrea Wolfová
Tisková mluvčí městské části Praha 11

Z webu České televize: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10319530546-nejlepsi-ceska-skola/video/.

Web: http://www.campanus.cz/