Prohlášení Rady městské části Praha 11

V neděli 18. 12. 2011 zemřel bývalý prezident, spisovatel a dramatik Václav Havel. Naše země tak ztratila velkého státníka, který hrál klíčovou roli v návratu svobody a demokracie do Československa. Rada MČ Praha 11 vyjadřuje hlubokou soustrast jeho rodině a blízkým.

Václav Havel se narodil 5. října 1936. Stal se jedním ze symbolů pádu komunismu a ve světě je znám i jako bojovník za lidská práva. V úřadu československého a posléze českého prezidenta strávil více než 12 let. Svůj život zasvětil boji za demokracii, lidská práva a důstojnost člověka. V panu Havlovi ztratila naše země výraznou a uznávanou osobnost. Jeho odchod je velikou ztrátou.

Čest jeho památce!

Václav Havel byl respektovaným člověkem, státníkem a umělcem, zaslouží si úctu a nejvyšší pocty nejen ze strany státu, ale každého z nás. Městská část Praha 11 proto až do pohřbu pana Václava Havla ruší všechny zábavné a sportovní akce. Také obě kulturní zařízení městské části Praha 11 (Zahrada KC a Chodovská tvrz) přizpůsobí svůj program této smutné události a plánovanému státnímu smutku. Před Chodovskou tvrzí, kterou osobně pan Havel navštívil, spontánně vzniklo pietní místo, kam lidé z Jižního Města chodí zapalovat svíčky.

V Praze dne 19. 12. 2011

Andrea Wolfová
Tisková mluvčí městské části Praha 11