Největší mikulášský průvod zamíří na Jižní Město

5.12.2011 prvnizpravy.cz z regionů

Největší Mikulášský průvod v Praze se k radosti dětí v pondělí 5. prosince opět projde ulicemi Jižního Města.

Průvod vyjde v pondělí v 18 hodin od komunitního centra Matky Terezy u stanice metra Háje a jeho trasa povede Centrálním parkem téměř ke stanici Opatov. Nebude chybět alegorický vůz, na němž pojede sám svatý Mikuláš se svým doprovodem. Na konci trasy čeká na všechny zúčastněné koncert a fireshow. K tomu samozřejmě nebude chybět drobné občerstvení a něco pro zahřátí. Uvedlo to vedení radnice Praha 11.

Podle ní Jihoměstské kulturní centrum Zahrada pořádá každoročně akce komunitního charakteru, kterých se aktivně účastní především místní obyvatelé. Na konec podzimu a začátek zimy připadají takové akce hned dvě: Dušičkový průvod se svíčkami a lampiony na začátku listopadu a velký průvod Mikulášský, který se stal největší akcí svého druhu v Praze.

„Mikulášského průvodu se každoročně účastní okolo tisícovky lidí a účast je rok od roku vždy o něco vyšší.“ říká Jiří Sulženko, ředitel společnosti Kulturní Jižní Město o.p.s. „Rádi pořádáme akce, které připomínají a udržují staré tradice a rádi se je také snažíme maximálně obohatit “ doplňuje programový ředitel KC Zahrada David Kašpar.