V Krčském lese v Praze shořel oblíbený srub Gizela, škoda jde do statisíců korun

3.12.2011 mediafax.cz Strana 0

PRAHA / 18:51, 03. 12. 2011

Čtyři jednotky profesionálních hasičů ze stanice Chodov a Sdružení dobrovolných hasičů z Kunratic zasahovaly v pátek hodinu před půlnocí v Krčském lese u požáru srubu Gizela, který byl klubovnou a zázemím pro děti a jejich vedoucí.

Oblíbené místo odpočinku požár poškodil natolik, že podle hasičů se bude muset patrně zbourat, zjistil na místě Mediafax.

V době požáru ve srubu a jeho okolí nikdo nebyl.

Vyhořelý srub s přilehlým dětským hřištěm sloužil občanům Prahy 11 především k volnočasovým aktivitám. Mimo jiné v něm bylo provozováno i občerstvení. V sobotu bylo celé místo ohledáno pomocí psů cvičených na vyhledávání akcelerátorů hoření. Podle vyšetřovatele hasičů se při požáru propadla střecha a celý objekt se bude muset patrně nechat strhnout.

Určité riziko pro zasahující hasiče znamenalo několik propan-butanových lahví, které byly uvnitř hořícího srubu uskladněny.

"Upozornil nás na ně provozovatel, museli jsme je nejdříve ochladit a poté z objektu vynést. Celkem jich tam bylo šest a dva kanystry. Jinak se zásah obešel bez zranění," dodal velitel zasahujících hasičů, kteří museli částečně rozebrat zbytky střechy a doutnající krovy prolít vodou.