FAČR: Bohemka si zahraje finále!

Futsalisté Bohemians 1905 odehráli ve středu 30. 11. od 19:15 hod. semifinálové utkání, ve kterém změřili síly s Tangem Brno, které se dostalo přes Kroměříž a Balticfloru mezi nejlepší čtyřku.

Futsalisté Bohemians 1905 ve středečním pohárovém utkání přivítali na Jižním městě Tango Brno, které se v prvním poločase dostalo do tříbrankového vedení, ale klokani vstoupili do druhého poločasu jako vyměnění a dokázali manko smazat a vybojovat v základní hrací době remízu 5:5. Za tohoto stavu nastoupily obě družstva do prodloužení, ve kterém domácí hráči stihli nasázet ještě tři branky a za stavu 8:5 po prodloužení si doslova vydřeli vysněné a zároveň historické finále Poháru FAČR.

Finálové utkání je na programu 23. prosince od 18:00 hod. a v přímém přenosu ho bude vysílat stanice ČT4. Výhodu domácího prostředí budou mít klokani, kteří změří síly s vítězem Benago-Era Pack.

Pohárová cesta do semifinále nebyla složitá, neboť ve 3.kole vyřadili Slávii, která v létě obměnila téměř celý kádr. V osmifinále pak klokani vyřadili divizní Lochotín. Nyní ve čtvrtfinále porazili kontumačně Jistebník, po kterém čeká Pražany semifinále a v něm se potkají s již zmiňovaným brněnským Tangem.

Brněnský klub nepatří pro hráče klubu Bohemians 1905 mezi oblíbené soupeře, neboť mu podlehli v minulé sezóně v play off 3:2 na zápasy a letos ve 3. kole vysoko 2:7.