Školička v Základní škole Pošepného

V listopadu zahájila činnost Pošepňácká školička určená budoucím prvňáčkům – setkávání, které má na škole tradici. Předškoláci si přicházejí vyzkoušet, zda se jim bude v opravdové škole líbit. Mohou sedět ve skutečných lavicích a seznamují se se základními školními pravidly. Poznají, jak se učí matematika, prvouka, některé učivo už ovládají, dokonce i angličtinu!

Na podrobnosti o školičce odpovídá za ZŠ Pošepného náměstí Mgr. Hana Grafnetrová, zástupkyně ředitelky.

Po prvním setkání zaslouží všichni velkou pochvalu a věříme, že přijdou i příště 1. prosince. A na co se mohou děti těšit, až se stanou skutečnými školáky? Kromě učení také na mnoho akcí, které během školního roku pořádáme. Často je připravují starší mladším. Je to už takový zvyk, že se žáci nejstarších ročníků angažují pro zábavu a učení svých mladších spolužáků  a předškoláků.
Poslední podobný projekt měl název Strašidelný zámek a nesl se v duchu podzimních skřítků a strašidel. Děti vytáhly z kabinetu přírodopisu kostlivce, pověsily prostěradlo, v učebně chemie namíchaly různobarevné lektvary, třídy zaplnily šišky a jiné přírodniny a už se očekávalo, kolik strašidel, čarodějnic, upírů a dýní přijde soutěžit ve vědomostech, dovednostech nebo třeba i v létání na koštěti. Tajemnou náladu dokreslovaly rozsvícené dýně, ponurá hudba, šero a respekt vzbuzující organizátoři ve strašidelných kostýmech.
 Děti opět dokázaly, že umějí připravit program, který se všem líbí. A zábava nebyla to nejdůležitější , co si mají všichni z veselého i tajuplného dne odnést. Malí se pobavili a jsou pyšní, že mezi jejich kamarády patří i osmáci – nejstarší se opět přesvědčili, že náročná příprava netradičního dopoledne se vyplatila a mají dobrý pocit z užitečné práce. Rodinné prostředí a přátelské vztahy jsou naším hlavním cílem a máme radost, že se nám to daří.