Tým LCJM zvítězil v Šumperku i s Radotínem

V uplynulém víkendu vstoupil do nového ročníku Národní boxlakrosové ligy 2011/12 jihoměstský tým SK Lacrosse Jižní Město. A nutno dodat, že vstup do ligy to byl stoprocentně úspěšný.

Zatím, co v sobotu porazil tým LCJM celkem přesvědčivě hráče Šumperka na jejich hřišti v poměru 12 : 2, v neděli se na své vítězství proti do té doby neporaženému radotínskému týmu ForFun pěkně nadřeli. V napínavém zápase zvítězili na domácí půdě až v prodloužení 10 : 9. 

Lakrosisté ale do zahájení NBLL  vůbec nezaháleli. Lakros se totiž hraje v různých modifikacích po celý rok a oddíl LCJM se jako jeden z mála věnuje všem jeho druhům ve všech kategoriích mužů, žen i dětí.

Na jaře tak muži po skončení loňského ročníku boxlakrosové ligy vyhráli například prestižní turnaj Berlin Open ve fieldlakrosu, který se hraje na trávě, popř. umělé trávě na hřišti velikosti fotbalového. V říjnu také skončila Národní fieldlakrosová liga, kde tým z Jižního Města obsadil druhé místo.

Ženy a juniorky mají týmy s mnoha výraznými osobnostmi a reprezentantkami, které se v turnajích a ligové soutěži umisťují také na předních příčkách.

I junioři, hájící barvy LCJM  ve svých kategoriích obsazují přední příčky ligových soutěží. Poslední turnaj se odehrál v hale na Jižním Městě. Kategorie U 11 a U 13 na svou šanci teprve čekají, mladíci v kategorii U15 svou soutěž vyhráli, v kategorii U17 přišli o prvenství až v posledním zápase, ale i druhé místo a předvedená herní úroveň je velkým příslibem do budoucna.

Po květnovém MS v boxlakrosu pořádaném v Praze se mírně zvýšil zájem o náš sport. Noví hráči ve všech kategoriích se rychle zapracovali ve svých týmech a někteří z nich jsou již  nyní platnými hráči, kteří přinesli tolik potřebnou novou krev a elán.

V nadcházející  ligové sezoně tým LCJM výrazně omladí také příchodem silného ročníku juniorů, kteří ze svých juniorských let již vyrostli. Starší hráči tak budou mít po delší době starosti udržet se v základní sestavě.

Časy domácích zápasů se od loňského roku nemění a zůstávají na nedělní dvacáté hodině večerní. Další zápas, tentokrát proti týmu LC Slávia Praha sehraje LCJM v neděli, 20. 11.

Termíny zápasů, turnajů a další zprávy najdete na stránkách oddílu http://www.lcjm.cz/, všeobecné lakrosové informace na stránkách http://www.lacrosse.cz/.

berlin