Praha zná svá zapomenutá místa

Pražská informační služba (PIS) slavnostně vyhlásila vítěze soutěže Zapomenutá místa Prahy. Na třetím místě se umístila Umělá Jeskyně Grotta v Havlíčkových sadech od Zdeňky Trenčínské. Danielle Aubert si za Kapli nalezení sv. Kříže na Praze 5 vysloužil stříbrnou příčku. První místo patří Proseckým skalám, které do soutěže zaslala opět paní Trenčínská.

„Cílem projektu je napomoci rozšíření turistického ruchu za hranice centra Prahy a tím podpořit podnikatele i kulturní život v městských částech, proto plánujeme využít nejzajímavější tipy, které nám veřejnost zaslala a vydat turistickou brožuru ve více jazykových mutacích nebo místa zmapovat dnes velmi populárním geocatchingem,“ říká o dalším využití soutěže ředitelka Pražské informační služby Ing. Lucie Ramnebornová.

Projekt našel podporu napříč všemi městskými částmi Prahy, i díky ní přišlo do soutěže téměř 400 tipů na zajímavá, i když turisty málo známá, místa. Webová stránka http://www.zapomenutamistaprahy.cz, kde jsou všechny soutěžní místa zveřejněny, zůstane zachována. „Doufáme, že bude sloužit veřejnosti jako inspirace pro nevšední výlety,“ dodává Lucie Ramnebornová.

Vítězná místa si můžete prohlédnout zde:

http://www.zapomenutapraha.cz/srv/www/content/db/cs/zapomenuta-mista/prosecke-skaly-336.html

http://www.zapomenutapraha.cz/srv/www/content/db/cs/zapomenuta-mista/kaple-nalezeni-sv-krize-230.html

http://www.zapomenutapraha.cz/srv/www/content/db/cs/zapomenuta-mista/umela-jeskyne-grotta-v-havlickovych-sadech-199.html