„Na Chodově bych si přála pěší zónu“

1.11.2011 Mladá fronta DNES Strana 4 Praha

(zup)

Lidé od nás - Eva Buzková knihovnice

Knihovnice Eva Buzková žije na Jižním Městě od narození. „V jedenácté městské části bydlím velice ráda a opravdu bych neměnila. Jsem rodačka ze starého Chodova,“ říká s pýchou Buzková.

Od roku 1993 pracuje jako knihovnice vmístní knihovně, která byla v loňském roce přestěhována do areálu základní školy Donovalská. „Díky přestěhování knihovny si knihy půjčují nejen stávající čtenáři, ale i žáci základní školy,“chválí rostoucí zájem o četbu.

Eva Buzková tráví svůj volný čas nejraději se svým manželem na toulkách po místním okolí.

„Nejčastěji chodíme na procházky do Kunratického lesa. Večery pak rádi trávíme v oblíbené vinárně U Papežů, která se nachází na Starochodovské ulici,“ popisuje Buzková.

S kulturní scénou Jižního Města je knihovnice Buzková spokojená. Nejčastěji navštěvuje oblíbenou Chodovskou tvrz, která se v posledních letech stala kulturním centrem místních. Mezi další oblíbená místa Buzkové patří zrekonstruované Švadndrlíkovo náměstí, které je pojmenované po místním spisovateli.

„Na JižnímMěstě mi vadí nevzhledné telefonní sloupy a kabely, které hyzdí naše ulice,“ stěžuje si na vzhled chodovských ulic knihovnice. Další problém největšího pražského sídliště vidí Buzková v nedaleké dálnici. „Vadí mi hluk projíždějících aut a neukázněnost řidičů,“ stěžuje si na dopravní situaci. Buzková by si na Jižním Městě přála více klidu a prostoru pro chodce. „Na Chodově by se mi líbila nová pěší zóna,“ dodává Eva Buzková.