Herbadent do finále neprošel

Hráčky Herbadent SJM Praha 11 do vysněného finále Champions Cupu nepostoupily, stopku jim v semifinále vystavil finský mistr SC Classic.

Před takřka 250 diváky vstoupily hráčky Herbadentu do finále perfektně, když v 5. minutě využila přesilovku Magdalena Kotíková a hned minutu poté zvýšila po samostatném úniku Martina Skořepová. Brzké vedení se bohužel ukázalo jako kontraproduktivní. Finky zvýšily úsilí a ještě do první přestávky skóre otočily na 2:3.
Druhá třetina se Herbadentu nepovedla. Vinou vlastních chyb i chyb nepřesných rozhodčích navýšil finský mistr vedení o další 2 branky a do třetí třetiny šel za stavu 5:3, když jedinou branku SJM vstřelila Lucka Košturiaková.
Ve třetí části stáhl Herbadent hru na dvě formace a začal soupeře mačkat před jeho brankou. Bohužel však hráčkám českého mistra zvlhnul střelecký prach a v kombinaci s výbornou Danielou Kreisingerovou ve finské brance to znamenalo, že kýžené vyrovnání nepřišlo.

Hráčky Herbadentu tak opouštěly Champions Cup zklamané a to především proto, že finský soupeř byl určitě k poražení. Přihlížející diváci i odborníci však ocenili hru Herbadentu, který opět ukázal, že patří do světové špičky!

Rozhovory z Champions Cupu
Lucia Košturiaková
Martina Skořepová
Barbora Sádková
Eliška Krupnová
Denisa Billá

Přenosy České televize:
Herbadent SJM Praha 11 : Classic SC 
Herbadent SJM Praha 11 : Rubene
Herbadent SJM Praha 11 : Djurgardens IF