Nabídky kurzů a dílen pro ty, které neuspokojí standardní zájmové kroužky

Děti a teenageři na Jižním Městě mají od září možnost zpestřit svůj volný čas navštěvováním nevšedních kurzů v Kulturním centru Zahrada.

Na starší deseti let čeká mimo jiné beatboxová dílna nejuznávanějšího českého beatboxera Jaro Cossigy, příležitost napsat scénář či zahrát si hlavní roli v dílně filmové, nebo možnost osvojit si efektní triky s yoyem pod vedením mistra Evropy v yoyování Vaška Kroutila. Pro nejmladší je pak připravena třeba originální cirkusová školka Cirqueon, ve které proniknou do tajů klaunských kejklů a akrobatických eskapád. Nebo mohou dát  průchod své fantazii ve škole animace či v divadelní dílně mistra slam poetry Jakuba Folvarčného. Zápis pokračuje až do poloviny října.

Při skládání nabídky kurzů a dílen mysleli především na ty, které neuspokojí standardní nabídka zájmových kroužků. Ne každého baví klasická hudebka či výtvarka. Chtějí dětem a teenagerům ukázat něco nového, dát jim příležitost rozvíjet své nadání a zároveň se věnovat zábavným a neokoukaným aktivitám. S tím úzce souvisí i výběr lektorů. Jde o to, aby lektor dokázal účastníky pro danou činnost nadchnout, aby jim měl opravdu co předat.

Většina kurzů je přitom koncipována tak, aby v dětech rozvíjela dovednosti, které mohou uplatnit i mimo rámec konkrétní disciplíny. Tak například v žonglérském kurzu Adama Jarchovského děti díky zapojení obou hemisfér zároveň relaxují a zlepšují schopnost koncentrace, škola animace učí malé účastníky lépe si uvědomovat prostorové vztahy a pohyb v čase, ateliér kreativního pohybu jim dá možnost uplatnit přirozenou hravost a představivost a zároveň se naučit vnímat vlastní tělo a jeho pohybové možnosti. Unikátem v českém prostředí je Cirqueon – cirkusová školka. Jedná se o jediný kurz v Čechách, který učí děti základům cirkusového umění. Vyzkouší si žonglování, gymnastiku, akrobacii, jízdu na jednokolce, různé klaunské eskapády a mnoho dalšího. Nemusí pak u cirkusu zůstat, kurz však v každém případě podpoří jejich psychomotorický rozvoj, naučí je koordinovat pohyby, děti zlepší své fyzické dovednosti.

Přihlášky jsou k dispozici i na recepci KC Zahrada nebo na webových stránkách http://www.kczahrada.cz/, kde lze najít i podrobný rozpis jednotlivých kurzů a dílen. Zápis bude pokračovat až do poloviny října.