17. výstava her a hlavolamů nabídne opět spoustu novinek

Zahrajte si několik desítek deskových a společenských her a potrapte své mozkové závity na 17. výstavě HRY A HLAVOLAMY.

Poznejte novinky ze světa her a hlavolamů, nakupte originální vánoční dárky a získejte sběratelské unikáty. Hrát hry budete moci třeba 10 hodin v kuse v krásných prostorách Novoměstské radnice.

Datum: 8. - 11. 9. 2011
Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2
Otevírací doba: čtvrtek a pátek 8.00 – 18.00 h, sobota a neděle 10.00 – 18.00 h
Vstupné: plné 70 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 150 Kč, skupinové 40 Kč

Kromě tradiční a nejvíce navštěvované velké herny deskových her pro hráče bez rozdílu věku, je připravený i bohatý doprovodný program, který obsahuje nejen přednášky pro školy a skupiny ale také hlavolamové workshopy pro veřejnost, kde se dozvíte se správné postupy luštění, tipy a triky zkušených hlavolamistů. Návštěvníci výstavy se také mohou těšit na dílny origami nebo českou síň sběratelů. 

Pro školní i mimoškolní skupiny jsou připraveny zajímavé přednášky z oblasti matematiky, logiky a rébusů, které se budou konat vždy dopoledne ve čtvrtek a v pátek.

Jednou z netradičních doprovodných akcí bude letos výstava a workshop origami.  Origami je japonské slovo, které znamená "skládat papír". Skládání papíru má v Japonsku dlouhou tradici, ale rozvíjelo se i v jiných zemích a dnes je známé po celém světě. Počátky origami spadají až do 9. století našeho letopočtu. V průběhu staletí se origami vyvinulo ve zvláštní formu umění s mnoha možnostmi vytváření i použití a bylo převzato i v dalších kulturních okruzích. Dodnes má většina skládaných tvarů svůj vzor ve světě zvířat a rostlin. Přijďte si poskládat své origami pro štěstí a nasbírat zkušenosti od odborníků.

Pro návštěvníky je také připravena speciální akce, při které mohou získat vstupenku zdarma. Každý, kdo přinese z domova svůj vlastní rotační hlavolam ve čtvrtek 8.9. odpoledne nebo hlavolam ježek v kleci v pátek 9.9. odpoledne, získá k zakoupené  vstupence jednu zdarma.

Program 17. výstavy HRY A HLAVOLAMY:

Partneři: Novoměstská radnice, Hasbro, Borovice.cz, Český rozhlas

Plakát akce je dostupný zde.

Více informací na http://www.hryahlavolamy.cz/.